Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla a Nápověda

 

Pravidla virtuální stáje Horse

 

1. Nenechávej tu urážlivé, sprosté nebo zbytečné komentáře!

2. Do stáje musíš docházet alespoň 1x za 10 dní, jinak budeš vyloučen/a! (Pokud jsi dlouhodobě pryč, dej mi prosím vědět)

3. Nesmíš tu mít více, než 1 profil!

4. Za porušení pravidel se strhávají HPo, při závažnějších potížích ti mohu zablokovat přístup na VS Horse, takže doporučuji dodržovat!

 

 

Nápověda

 

HPo

= Horse Points (Koňské body), za které si můžeš kupovat koníky a potřeby pro ně.

Jak HPo vydělat? HPo se ti přičte při každém starání o tvé koně (viz. "Jak se starat o koně"), dále při soutěžích a dalších bonusových akcích. Navíc každé pondělí získáš bonusových 1000 HPo.

 

 

Začátek

 1. Nejdříve se musíš zaregistrovat (viz. rubrika "Staň se členem!")

2. Po zaregistrování ti tu bude vytvořena stránka s tvou přezdívkou, kde bude zapsán aktuální stav "HPo", také tam budou profily tvých koní atd.

3. Zpočátku dostaneš 18 000 HPo.

4. Pokud budeš chtít vlastnit nějakého koníka, musíš si na něj vydělat HPo a následně zakoupit na trhu. Po zakoupení se ti HPo odečtou a nový koník bude přiřazen k tvému profilu v tvé rubrice.

5. Musíš se o své koníky starat a každý měsíc platit ustájení, taky kupovat jídlo a podestýlku, platit veterináře a kováře... (viz. rubrika "Akce"). Pokud o tvé koně nebude řádně postaráno, budou ti zabaveni a vráceni na trh k prodeji.

 

 

Jak zakoupit koně?

• Kůň se dá koupit v rubrice "Trh s koňmi". Počet koní je neomezený!

1. Nejdříve si v na trhu najdi koně, který se ti líbí (podle fotografie).

2. Zkontroluj, jestli máš na tohoto koně dostatek HPo! Ceny jsou různé.

3. Pokud máš vybraného koně, kterého si můžeš dovolit, vyplň do komentářů v rubrice  "Trh s koňmi" tento dotazník:

 

Tvá přezdívka / jméno:

Číslo koně:

Jméno koně:

Plemeno: (pokud nevíš, poradím ti)

Věk:

Zaměření:

Pohlaví:

Povaha:

Poznámky:

 

4. Až vzkaz od tebe najdu, dám fotografii a profil koně do tvé rubriky a můžeš se o něj začít starat!

 

 

Jak se starat o koně?

• Pro začátek je třeba upozornit, že o koně se můžeš starat (nebo ho trénovat) jen 2x denně!

• Pokud sis na trhu zakoupil/a koně, musíš se o něj starat! Ve tvé rubrice vejdi do článku, kde je "ustájen" tvůj kůň. Do komentářů napiš, co jsi s koníkem dneska dělal/a, např. že ho vezmeš na vyjížďku, nakrmíš, dáš do výběhu atd... Pokud jde jen o obyčejné postarání, napiš do nadpisu komentáře "Každodenní péče". Za každé starání se ti přičte 35 bodů. Pokud se o koně 14 dní nepostaráš, bude ti zabaven a vrácen na trh!

• Kůň potřebuje veterináře, kováře, kvalitní krmivo a podestýlku a samozřejmě prostorný box, za který budeš jen platit ustájení. Více se dozvíš v rubrice "Akce".

• Svého koně můžeš samozřejmě také trénovat. Trénink je vlastně místo starání, akorát se ti místo přičtení 35 HPo odečte 10 HPo. Do nadpisu komentáře napiš "Trénink - (např. skoky, drezura, dostihy, endurance...)" a do textu např., že jsi se svým koněm byl/a na drezurních závodech, nebo že jsi trénoval/a vytrvalost a ujeli jste 40 km atd... Po tréninku a odečtení 5 HPo se v profilu koně objeví nadpis "Trénink - 1%", po dalším tréninku "Trénink - 2%" atd. Maximum je 100%. Čím víc bude kůň vytrénován, tím větší cenu bude mít na trhu v případě prodeje. Trénovat koně můžeš jen 1x denně.

 

 

Jak svého koně prodat? 

• Postup je jednoduchý, stačí napsat na e-mail  vs-horse@seznam.cz žádost o nabídnutí tvého koně na trhu za cenu, kterou si podle stupně vytrénování koně a jeho původní ceně stanovíš (samozřejmě, že ji musím schválit). V okamžiku, kdy si koně někdo koupí, vymažu jeho profil z tvého "účtu" a přemístím jej na účet kupce. Tobě přičtu HPo a kupci HPo samozřejmě odečtu. Když je kůň nabídnut k prodeji, můžeš se o něj stále starat, ale jen do okamžiku jeho prodeje. Prodat koně můžeš až po 7 dnech jeho vlastnictví!

 

 

Závody a výstavy

• Se svými koňmi se můžeš účastnit různých závodů a výstav. Konkrétní nabídku najdeš v rubrice "Závody a výstavy". Pokud se rozhodneš svého koně do závodu či výstavy zapsat, zašli e-mail na adresu  vs-horse@seznam.cz ve tvaru:

 

Disciplína:

Jméno koně:

 

Do předmětu e-mailu napiš "Závody a výstavy". Musíš také zaplatit startovné, které činí 200 HPo.

 

Pravidla závodů

Kůň se objeví v článku závodu, do kterého byl majitelem přihlášen. Závody trvají 1 týden, během kterého kůň soutěží o vítězství. Hlasování probíhá pomocí ankety. Každý, kdo chce, může zahlasovat pro kteréhokoli koně. Vyhrává kůň s největším počtem hlasů! Koně, kteří mají ze zúčastněných nejlepší trénink, dostávají určitou výhodu, protože na začátku získají v anketě náskok o několik hlasů.

 

Pravidla výstav

Pravidla výstav jsou velice jednoduchá - vyhrává ten nejhezčí! Hlasuje se taktéž pomocí ankety, každý má právo na 1 hlas. Výstavy trvají zpravidla 1 týden. Kůň s nejvyšším počtem hlasů vyhrává!

 

Výhra

Vítěz dostane určitou cenu. Někdy je to peněžní cena v podobě HPo, jindy nějaké vybavení, nebo třeba dokonce i další kůň!

 

 

 

 

 
 

 

Portrét
Statistiky

Online: 1
Celkem: 28290
Měsíc: 234
Den: 11